...

Realitný maklér a jeho schopnosti

V kancli sa chystalo veľké školenie. Školiteľ mal prísť až z ďalekej Trnavy.
Tam sa hrá taký lepší futbal, to viem. Hokej asi nie.. 
Dobre som ho nevidel, lebo hneď na začiatku ho zakryli tou trojnožkou na prasa, či čo to bolo.

CHCEŠ PATRIŤ MEDZI NAJLEPŠÍCH?

Odštartuj svboju kariéru realitného makléra s RE/MAX FAMILY!

Potom na to písal, neviem.  Prišli kolegovia aj z inej kancelárie, nikdy som ich nevidel. Veď kde by som ich aj videl? Dosť ľudí nakoniec, museli dať do placu aj tie druhé stoličky.
A prišla téma:
Že všetci sme len online, na sieťach, 3D, 4G a neviem čo. A že sa nevieme medzi sebou už ani rozprávať. Toto neviem isto, títo naši tu prekecajú celý deň. To potom asi nejakí iní. Veľmi zaujímavé to celé bolo. Už doobeda som zistil, že je to úplne iné školenie, aké som si predstavoval. Chvíľami som sa dokonca zamýšľal aj sám nad sebou a nad mojim poslaním tu v kancli.  Cely čas sa bavili, smiali sa a rozprávali úplne všetci, nielen pánko z Trnavy. Veľmi rýchlo prišiel obed. Vedúci objednal pizzu. Doniesli päť veľkých. Malá salámová bola k tomu zadarmo. Po obede sa potom riešili rôzne životné i pracovné situácie a potreba riešiť ich profesionálne a s chladnou hlavou, ale hlavne pozitívne a ľudsky. Vtedy som ukryl malú salámovú.
Blížil sa koniec. Boli nadšení. Rozhodli sa, že budú ešte lepší makléri a ešte lepší ľudia. Oni sú perfektní aj tak.   A že ešte budú v školení pokračovať. Tuším o dva týždne.
Rozlúčili sa a odišli.
Zhasli. Nevyvetrali. 
Zotmelo sa.
Vyšiel mesiac. 
Zjedol som malú salámovú.

Zaver: Realitný maklér musí v dnešnej dobe zvládať výzvy nielen na úrovni marketingu a podpory predaja nehnuteľnosti – skvelé fotografie, ešte lepšie videá, 3d obhliadky, drony, homestagingy, databázy atď … Zanedbať by nemal ani slušnosť, empatiu, aktívne počúvanie, tvorivosť či tímovú prácu. Volá sa to softskills. Pretože tvor, s ktorým sa v práci stretáva, je v prvom rade človek, až následne klient, prípadne kolega.

Som Maxo, som realitný škriatok. Teda myslím, lebo bývam v realitnej kancelárii. V RE/MAX Family na Podzámskej 18 v Nitre. Nikto o mne nevie. Ale ja poznám všetkých. Porozprávam vám ich príbehy, niečo sa možno naučíte. Sledujte ma, bude to zaujímavé!

Páčil sa Vám článok?
Dajte nám lajk na FB!

Chcete dostávať viac podobných článkov? Prihláste sa na odber newsletterov

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.