...

Homestaging pri predaji nehnuteľnosti

Obrovské vreco nechal Rudo večer v kancelárii. Samozrejme jediné, čo som mohol spraviť, keď všetci odišli, bolo ísť sa doň pozrieť. Celkom som zostal prekvapený: „Vau, kopec plyšákov, možno kamoši! No rýchlo ma to prešlo – žiadni kamoši, všetci plyšoví. Ale že úplne!“ A vtedy sa vrátil Rudo a zostal som v pasci. A už som sa dakde viezol.

On sa tam normálne vrátil! Neviem, načo si dáva obhliadky takto večer, veď už bude tma!

Tých vriec a tašiek bolo nakoniec viac. Keď ma položili na posteľ v detskej izbe, už som začal tušiť: Ocitol som sa v centre prípravy nehnuteľnosti pred samotnou obhliadkou.

Kalkulácia ceny bytu v nitre

VĎaka našej online kalkulačke získate cenový odhad už do pár sekúnd!

A už aj prišli záujemcovia. Chcel som rýchlo niekam ujsť, ale nestihol som. Zostal som sedieť na zemi pri posteli.

Majiteľ ma rýchlo chytil a hodil na posteľ. Netrafil. Narazil som na niečo veľmi tvrdé. Detská zábrana na posteli. Rozcapil som sa na koberci v strede izby. A práve vtedy niekto stlačil kľučku.

Samozrejme záujemcovia hneď, ako vošli do izby, prvé, čo sa spýtali bolo: „A tento tu je čo?

Vtedy Rudo zahlásil niečo, čo ma naštvalo: „To je len homestaging.“

Tak to si si u mňa pokašľal milý Rudo! Nie som žiadny homestaging!

Zobral ma a uložil ma boľavého do postieľky vedľa slona. Už ani neviem, ako som sa potom doplazil do toho jeho maklérskeho vreca a radšej až neskoro v noci z neho v kancli vyliezol. Zaspal som, myslím, veľmi rýchlo.

A dnešné ponaučenie? Nazývajme veci pravým menom:

1 Homestaging je príprava domu alebo bytu na fotenie k predaju alebo prenájmu prípadne k prezentácii na obhliadke pre potenciálnych záujemcov. Jeho cieľom je priestor zatraktívniť a pripraviť ho pre budúcich kupujúcich, prípadne nájomcov, aby si vedeli lepšie predstaviť, že v ňom budú žiť.

2. A ja som ja. 

Som Maxo, som realitný škriatok. Teda myslím, lebo bývam v realitnej kancelárii. V RE/MAX Family na Podzámskej 18 v Nitre. Nikto o mne nevie. Ale ja poznám všetkých. Porozprávam vám ich príbehy, niečo sa možno naučíte. Sledujte ma, bude to zaujímavé!

Páčil sa Vám článok?
Dajte nám lajk na FB!

Chcete dostávať viac podobných článkov? Prihláste sa na odber newsletterov

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.