...

Čo robí dnes realitný maklér?

Minulý pondelok mi nebolo všetko jedno. Niekto prišiel do kancelárie už o pol siedmej. Bol som práve v kuchynke. Rýchlo som zaliezol za mikrovlnku. Bola to Anett. Už keď vošla, s niekým telefonovala, miestami sa až smiala. V tej chvíli ma premkol pocit, ako by sa celý realitný trh začal otepľovať. Lebo ževraj už treba, že sa veľmi nepredáva. Aaa veru nie! To len Anett zapla kanvicu, išla si robiť čaj.

Kalkulácia ceny bytu v nitre

VĎaka našej online kalkulačke získate cenový odhad už do pár sekúnd!

Vtedy mi napadlo, že odkedy ma Janka na pár dní omylom zamkla v skrinke so šanónmi (Šľak traf aj ich GDPR!), stratil som o vývoji realitného trhu predstavu.
Rozhodol som sa, že skúsim zo správania jednotlivých maklérov situáciu vydedukovať.
Sledoval som ich nakoniec cely týždeň a tu sú moje zistenia:
Pondelok sa javil tak obyčajne. Aj sa pila káva, aj sa prepínalo rádio, ale jasne, aj sa pracovalo – stretnutia, telefonáty …
Na utorkovej porade boli skoro všetci. Ale to nič neznamená. Janka a Dia priniesli pohostenie, to tam býva vždy plno. A veselo. Veselo bolo nakoniec celý týždeň – diskutovalo sa, riešilo, nových ľudí som spoznal. Vlastne, raz bol Pišta chvíľku smutný, zrušila sa mu jedna dôležitá obhliadka.
Takže vlastne asi dôležitá nebola. 🙂
Matterport a dron sa v skrinke ani chvíľku neohriali. Stále s nimi niekto behal a natáčal – byty, domy, pozemky.
Nábory nehnuteľností teda pribúdajú. 
Koncom týždňa sa už aj podpisovali rezervačné zmluvy na dva byty a kúpne zmluvy na pozemky. 
Z toho som sa veľa nedozvedel, to býva stále. Mal som z toho v piatok večer trochu guláš.
Napokon ho tu v nedeľu schytal aj Slovan. 7:1 

Záver som vydedukoval takýto: 
V realitách, možno viac ako inde, vás vaša práca musí baviť a napĺňať. Ak ju robíte kvalitne a so srdcom, vždy sa na vás klienti budú obracať. Navyše, ak ste dobrý kolektív a viete si navzájom pomôcť, poradiť, ani ťažšie chvíle vás nezlomia a hravo ich prekonáte. Ale poďme už na to otepľovanie. 🙂

Som Maxo, som realitný škriatok. Teda myslím, lebo bývam v realitnej kancelárii. V RE/MAX Family na Podzámskej 18 v Nitre. Nikto o mne nevie. Ale ja poznám všetkých. Porozprávam vám ich príbehy, niečo sa možno naučíte. Sledujte ma, bude to zaujímavé!

 

Páčil sa Vám článok?
Dajte nám lajk na FB!

Chcete dostávať viac podobných článkov? Prihláste sa na odber newsletterov

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.