...

5 tipov, ktoré vám pomôžu pri výbere realitnej kancelárie

Pestrý výber realitných kancelárii v našom meste, využívanie rôznych foriem propagácie, množstvo inzerátov, obľúbenosť realitných kancelárií a maklérov na sociálnych sieťach, pozitívne referencie, ale, žiaľ, často aj nespokojní klienti. Všetko tieto faktory utvárajú akýsi obraz o súčasnej situácii na realitnom trhu (nielen) v  meste pod Zoborom. Čím väčší výber majitelia nehnuteľností majú, tým náročnejšie je rozhodovanie o tom, komu zveríte do rúk predaj vášho domu, bytu či pozemku.

1. Najdôležitejšie sú referencie

Ak niekto vo vašom okolí využíval služby realitných kancelárií v minulosti, môžete získať referencie priamo z prvej ruky. V zmysle pravidla Dôveruj, ale preveruj! odporúčame pri všetkých službách, obzvlášť však pri realitných pozrieť si referencie jednotlivých kancelárií na internete.

Nie je nič jednoduchšie, ako priamo cez internetový prehliadač z pohodlia domova zistiť, aký postoj zaujímajú klienti ku konkrétnej realitnej kancelárii. Pomôcť vám dokonca môžu nielen pri výbere značky, ktorej zveríte predaj svojho bytu či domu, ale i pri výbere konkrétneho makléra. Za obsiahlejšími a kvalitnými recenziami sa totiž neskrýva len počet hviezdičiek, prezradia vám ďaleko viac.

Kalkulácia ceny bytu v nitre

VĎaka našej online kalkulačke získate cenový odhad už do pár sekúnd!

2. Bohaté skúsenosti a lokálna znalosť trhu s nehnuteľnosťami
Aj ten najskúsenejší maklér sa posúva každým novým predajom. Ak však súčasne profituje zo silnej podpory značky, ktorá na trhu pôsobí celé desaťročia a kancelária má navyše prepracovaný systém kontinuálneho vzdelávania, ste pri svojom výbere na dobrej ceste. Najvýznamnejším kľúčom k úspešnému obchodovaniu na trhu s nehnuteľnosťami je lokálna znalosť. Umožňuje malérom efektívne reagovať na potreby konkrétneho trhu, poznajú totiž jeho vývoj a dokážu rýchlo zaujať stanovisko pri jeho zmenách.

3. Komplexné služby, ktoré vašu nehnuteľnosť na trhu odlíšia
Kompletné služby by dnes už mali byť samozrejmosťou. O všetkých službách, ktoré konkrétna realitná kancelária ponúka, sa dozviete už pri prezeraní ich webovej stránky. Čím modernejšie technológie sú pri prezentovaní nehnuteľnosti využité, tým viditeľnejšia sa pre kupujúcich stane. Vedeli ste, že ak sa obrátite na realitnú kanceláriu, nemusíte riešiť znalecký posudok, hypotekárne ani právne poradenstvo a pomôžu vám aj s kompletným popredajným servisom (návrh na vklad do katastra, prepis energií, odovzdanie nehnuteľnosti…)?

4. Správna chémia medzi maklérom a klientom
Nielen dobré meno kancelárie, ale aj milý a prívetivý prístup makléra, podčiarknutý jeho skúsenosťami vám uľahčí spoluprácu pri predaji vašej nehnuteľnosti. Dbajte na intuíciu a dobrý dojem z makléra, ktorému chcete predaj zveriť. Jeho referencie ste si predsa pred osobným stretnutím už dôkladne preštudovali! Teraz ide o vás.

5. Spolupráca založená na vzájomnej dôvere
Ak ste postupovali podľa našich predošlých tipov – blahoželáme! Určite ste našli toho
najlepšieho makléra práve pre vás a vašu nehnuteľnosť. Poslednou, ale najdôležitejšou radou, ktorá pomôže zabezpečiť čo najlepší priebeh predaja, je dôvera. Ak ste sa už na cestu predaja s konkrétnym maklérom vydali, držíme vám palce, aby ste sa o všetkých aspektoch predaja mohli rozhodovať na základe úplných informácií a rád od makléra, a mohli tak naplno využiť jeho skúsenosti, prax, znalosti z realitného trhu, aby sa predaj vašej nehnuteľnosti stal
zážitkom, na ktorý budete radi spomínať. Nezabudnite, čím sme začínali! Po skončení predaja sa vráťte na začiatok a zanechajte maklérovi vlastnú referenciu. Uľahčí rozhodovanie pri výbere vhodného partnera na predaj ďalším predávajúcim!

Páčil sa Vám článok?
Dajte nám lajk na FB!

Chcete dostávať viac podobných článkov? Prihláste sa na odber newsletterov

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.