predaj chata, chalupa Čechy

predaj chata, chalupa Čechy

Popis nehnutelnosti

Re/Max najdoveryhodnejsia znacka 2017

predaj chata, chalupa Čechy

Exkluzívne iba u nás! Realitná kancelária RE/MAX ponúka na predaj nehnuteľnosť – rodinný dom na rozľahlom a krásne upravenom mierne svahovitom pozemku s celkovou výmerou až 5.116 m2. Dom sa využíva ako chalupa, je vkusne zrekonštruovaný s dobovým nádychom a predáva sa kompletne zariadený vrátane viacerých starožitných kusov nábytku a vybavením do záhrady.

Pôvodný sedliacky dom z nepálenej tehly poskytne novým majiteľom dostatok miesta pre trávenie voľného času aj absolútne súkromie. Je situovaný v pokojnej časti obce Čechy, pod lesom, odkiaľ je nádherný výhľad na okolie. Len 500 metrov od pozemku sa nachádza miestna rarita – najnižšie položený lyžiarsky vlek na Slovensku, pod ním je rybník a ranč. Celkovo sa jedná o malebnú lokalitu v krásnej prírode, s množstvom podnetov a príležitostí na výlety, športové vyžitie či relax, napríklad na neďalekom termálnom kúpalisku v Podhájskej.

Predná časť vidieckeho domčeka je prispôsobená na celoročné bývanie. Nachádza sa tu menšia kuchyňa, kúpeľňa so sprchovým kútom a WC a dve samostatné nepriechodné izby - obývačka a spálňa. Priestor pôsobí veľmi príjemným a útulným dojmom, ktorý dotvárajú štýlové vidiecke dekorácie a hodnotné obrazy umiestnené v každej z miestností. Pokoj si užijete aj s dobrou knihou v kresle pri krbe v obývačke, či elegantnej piecke slúžiacej aj ako kuchynský sporák. O teplo v spálni sa starajú „peterky“, v zimnom období je možné využívať aj elektrické olejové radiátory.

V lete môžete naopak tráviť viac času v altánku s krbom alebo letnej kuchynke so samostatným vstupom zvonka, kde je vždy príjemná chladná klíma. Skladovanie potravín je možné v susednej veľkej špajzi, alebo vo vlastnej klenbovej vínnej pivnici. Odkladanie pracovných nástrojov a sezónnych vecí umožňuje skladovacia miestnosť, ktorú v okrasnej časti pozemku dopĺňa veľká drevená garáž a dielňa na všetko potrebné vybavenie vrátane kosačiek, traktora, vlečky a podobne.

Dispozícia domu ukrýva ešte dve miestnosti, ktoré očaria každého hosťa. Prvou z nich je poľovnícka miestnosť s krbom plná trofejí a starožitného nábytku. Tou druhou je podkrovný ateliér – úžasný svetlý priestor s oknom do záhrady, kde sa bude dobre cítiť každá umelecká duša, ale aj partia detí. Nechýba tu posteľ, gauč, kreslo ani knižnica vyrobená na mieru.

Podstatnou súčasťou tejto ponuky je exteriérová časť – okrasná záhrada s prvkami pokročilej záhradnej architektúry. Vďaka nej nebude starostlivosť o tak veľký pozemok drinou, ale skôr formou psychohygieny. Záhrada je z väčšej časti navrhnutá ako okrasná – nachádzajú sa tu skalky, výsadba okrasných stromov, drevín a krov, hranicu pozemku z jednej časti tvorí živý plot z 300 smrekov, v strede je ponechaná agátová alej. Z mnohých druhov rastlín (vďaka čomu záhrada kvitne takmer po celý rok) môžeme spomenúť napríklad himalájske cédre, červené lipy, viacfarebné popínavé vistérie. Zastúpenie majú aj ovocné stromy a kríky – hrušky, slivky, marhule, jablone, čerešne, ríbezle, maliny či černice. Záhrada aj trávnik sú vo vynikajúcej kondícii vďaka vybudovanému závlahovému systému, ktorý je napájaný vodou z vlastných studní (8m a 50m). Spotreba elektrickej energie je optimalizovaná vďaka modernému fotovoltaickému systému s virtuálnou batériou, nainštalovanému v roku 2019. Voda v dome je z obecného vodovodu, na odkanalizovanie slúži vlastná žumpa.
Časť pozemku samostatne prístupná z asfaltovej cesty je zatrávnená, a preto sa tu môžete venovať napríklad športom všetkého druhu. Vďaka svojim rozmerom a dostupnosti inžinierskych sietí však môže slúžiť ako samostatná stavebná parcela, po okraji ktorej je už zrealizovaná výsadba.
Uvedená cena je vrátane provízie realitnej kancelárie RE/MAX, kompletného právneho servisu, autorizovaných zmlúv a poplatkov spojených s prevodom vlastníckych práv.

Kontaktujte makléra

Mgr. Peter Frančík
Mgr. Peter Frančík