predaj rodinný dom Nová Ves nad Žitavou

predaj rodinný dom Nová Ves nad Žitavou

Popis nehnutelnosti

Re/Max najdoveryhodnejsia znacka 2017

predaj rodinný dom Nová Ves nad Žitavou

REZERVOVANÉ! Realitná kancelária RE/MAX ponúka na predaj starší rodinný dom v obci Nová Ves nad Žitavou, v pokojnej uličke mimo hlavnej cesty, avšak s vynikajúcou dostupnosťou do najbližších miest - Vráble 6 km, Zlaté Moravce 13 km, Nitra 25 km, výjazd R1 Beladice 6 km.
Rodinný dom sa rozprestiera na rovinatom pozemku s výmerou až 2060 m² a rozmermi 22 x 94 metrov. Postavený bol koncom 40-tych rokov z pálenej tehly a neskôr k nemu pribudla prístavba, vďaka čomu získal súčasný pôdorys v tvare „L“. Stavba je vhodná na rekonštrukciu, po ktorej sa zmení na útulné rodinné sídlo vhodné pre rodinu v tichej lokalite s dobrou občianskou vybavenosťou. Za domom sa nachádza prístrešok na drevo, v tejto časti pozemku je ešte murovaná garáž a letná kuchyňa so špajzou, pozostatky hospodárskeho dvora a suché WC.

Rodinný dom
- 4 izby – samostatná spálňa a veľká izba v prístavbe, priechodná izba, obývačka (priechodná); ďalej kuchyňa, kúpeľňa, špajza, komora, pivnica s 2 miestnosťami prístupná z komory. Z tejto miestnosti sa vstupuje aj na poval a do technickej miestnosti s plynovým kotlom a vodným čerpadlom. Dispozíciu ozvláštňuje veľká chodba, ktorá vznikla uzatvorením pôvodného gánku. Môže slúžiť aj ako veranda alebo zimná záhrada, ktorá presvetľuje a zútulňuje celý vnútorný priestor domu.
Rodinný dom je pripojený na inžinierske siete – elektrinu a plyn. Voda je z vlastnej studne, možnosť sa napojiť na obecný vodovod. Kanalizácia v obci zatiaľ nie je dobudovaná, pred domom sa však nachádza hlavná vetva, do ktorej bude možné v budúcnosti odvádzať odpad. Celý dom je vykurovaný radiátormi.

Garáž a letná kuchyňa
Čiastočne prepojené stavby zapísané na Liste vlastníctva (garáž má pridelené vlastné súpisné číslo). Môžu slúžiť na uskladnenie vecí alebo je možné prebudovanie na prístrešok s iným účelom využitia.

Záhrada
Zadná časť pozemku slúžila ako veľká úžitková záhrada, sú v nej vysadené ovocné stromy, kríky a na konci veľké orechy. Prístup je možný aj z druhej (slepej) ulice a podľa písomného vyjadrenia Obecného úradu je možné túto parcelu využiť aj na stavebný účel, čím vzniknú novému majiteľovi ďalšie možnosti – nová výstavba, vybudovanie bazéna či altánku a podobne. Samozrejme môže ďalej slúžiť pôvodnému určeniu, a teda na pestovanie plodín a chov domácich zvierat. Rodinný dom aj pozemky sa nachádzajú v tichej lokalite a zabezpečujú dostatočné súkromie a pokoj.

Obec Nová Ves nad Žitavou
Leží na rozhraní okresov Nitra a Zlaté Moravce v mikroregióne Požitavie - Širočina. V obci sa nachádza niekoľko zaujímavostí – chránený park s dvomi kaštieľmi známy hojným výskytom medvedieho cesnaku, ale aj ďalšími chránenými drevinami. Ďalej pútnické miesto Studnička s prameňom a neďaleko nej technická pamiatka – trojklenbový kamenný turecký most. Občianska vybavenosť – Obecný úrad, kultúrny dom, knižnica, pošta, potraviny, pohostinstvo, materská a základná škola, odborné učilište internátne. Nezastupiteľné miesto v obci majú rôzne záujmové združenia a spolky, ktoré realizujú bohatú kultúrnu a športovú aktivitu. Iba 5 km od obce sa nachádza chránený areál Arborétum Mlyňany, kde sa na ploche 67 ha nachádza najväčšia zbierka cudzokrajných rastlín a stromov na Slovensku.

Na nehnuteľnosti neviazne žiadna ťarcha, je vyprataná a ihneď k dispozícii. Uvedená cena je vrátane provízie realitnej kancelárie RE/MAX, kompletného právneho servisu, autorizovaných zmlúv a poplatkov spojených s prevodom vlastníckych práv.

Kontaktujte makléra

Mgr. Peter Frančík
Mgr. Peter Frančík