predaj rodinný dom Veľká Ves nad Ipľom

predaj rodinný dom Veľká Ves nad Ipľom

Popis nehnutelnosti

Re/Max najdoveryhodnejsia znacka 2017

predaj rodinný dom Veľká Ves nad Ipľom

Exkluzívne iba u nás! Realitná kancelária RE/MAX ponúka na predaj nehnuteľnosť – 4-izbový rodinný dom na pozemku s celkovou výmerou 1.495 m2 v obci Veľká Ves nad Ipľom, okres Veľký Krtíš.
Táto malebná obec v slovensko-maďarskom pohraničí síce nevyniká kompletnou občianskou vybavenosťou, ale nájdete tu všetko potrebné – obecný úrad, potraviny, poštu, lekáreň, zdravotné stredisko, materskú školu aj detské ihrisko. Najmä tu však nájdete pokojné vidiecke prostredie a nádhernú prírodu – Poiplie je chránené územie európskeho významu, rieka Ipeľ vytvára čarovné meandre a mokraďový ekosystém v jej okolí je domovom najrôznejších rastlinných aj živočíšnych druhov.

Rodinný dom bol postavený v roku 1967 na rovinatom pozemku v pokojnej ulici mimo hlavnej cesty. Dispozične pozostáva zo 4 izieb (2 priechodné a 2 samostatné), predsiene, kuchyne, špajze, kúpeľne s vaňou a WC, verandy (zimná záhrada). Dostatočnú rozlohu obytnej plochy dopĺňa ešte prístavba so vstupom zvonka. Nachádza sa v nej 1 veľká miestnosť na uskladňovanie, najmä nástrojov a vybavenia do záhrady. Cez túto miestnosť sa prechádza do veľkej pivnice, ktorú tvoria 2 miestnosti, aj na poval. V prvej pivnici je umiestnený zánovný plynový kotol, v druhej čerpadlo vody z vlastnej studne.
Rodinný dom je postavený z tehly a kvádra, na streche je škridla, krov je v dobrom stave. Okná pôvodné drevené s vonkajšími žalúziami. Podlahu miestností tvorí betón, v izbách sú drevené parkety. Celkový technický stav domu je veľmi dobrý – nevyžaduje žiadnu veľkú rekonštrukciu a umožňuje okamžité užívanie. Je pripojený na inžinierske siete – elektrina 220V aj 380V, plyn, studňa, žumpa. Vodovodnú prípojku na obecný vodovod je možné zriadiť, momentálne sa využíva voda zo studne.
Na pozemku za rodinným domom sú chlievy – murované a v dobrom stave, ale momentálne už niekoľko rokov nevyužívané. Nachádza sa tu aj väčšia šopa, ktorá slúži ako sklad dreva a vybavenia do záhrady, ďalší prístrešok a suché WC. Záhrada je udržiavaná, okolo domu sú vysadené okrasné rastliny, stromy aj kríky. Ostatná plocha (cca 750 m2) bola doposiaľ využívaná ako záhrada, avšak vzhľadom na dostatočnú výmeru, prístup od ulice a dostupnosť inžinierskych sietí môže slúžiť aj na výstavbu.

Veľká Ves nad Ipľom leží v Ipeľskej pahorkatine na pravom brehu rieky Ipeľ, v južnej časti regiónu Hont na hranici s Maďarskom. V susednej obci Ipeľské Predmostie rastie nový cestný most do Maďarska, najbližšie hraničné prechody sú momentálne v Šahách a Slovenských Ďarmotách, vďaka tomu to nie je ďaleko ani do Budapešti (cca 1 hod).
Uvedená cena je vrátane provízie realitnej kancelárie RE/MAX, kompletného právneho servisu, autorizovaných zmlúv a poplatkov spojených s prevodom vlastníckych práv. Na nehnuteľnosti neviaznu žiadne ťarchy a je ihneď voľná.

Link na videoobhliadku: https://my.matterport.com/show/?m=UkAZ2ccwnhQ

Kontaktujte makléra

Mgr. Peter Frančík
Mgr. Peter Frančík