predaj rodinný dom Tekovské Lužany

predaj rodinný dom Tekovské Lužany

Popis nehnutelnosti

Re/Max najdoveryhodnejsia znacka 2017

predaj rodinný dom Tekovské Lužany

* REZERVOVANÉ * Exkluzívne iba u nás! Realitná kancelária RE/MAX ponúka na predaj nehnuteľnosť v obci Tekovské Lužany, v pokojnej časti mimo hlavnej cesty, na Partizánskej ulici. Okresné mesto Levice je vzdialené do 20 km, ale aj samotná obec poskytuje kompletnú občiansku vybavenosť.

Súčasťou ponuky je starší rodinný dom s prístavbami a tiež hospodárske budovy, postavené na pozemku s celkovou výmerou až 3.834 m2 (rozmery cca 27 m x 135 m). Niektoré časti budov či chlievy sú vzhľadom na zhoršený technický stav určené na demontáž, ďalšie sa však dajú obnoviť a využiť na pôvodný účel. Budúci majiteľ tak môže v prípade záujmu opäť oživiť gazdovský dvor a tradičné poľnohospodárstvo, ktoré boli pre oblasť Dolného Pohronia v minulosti typické. Zadná časť pozemku sa momentálne využíva ako roľa, vo dvore sú vysadené ovocné stromy, vinič aj okrasné dreviny a kríky, potrebný tieň zabezpečujú vzrastlé orechy.

Rodinný dom bol postavený v 40-tych rokoch z nepálenej tehly, následne pri dostavbe bola použitá aj pálená tehla, na streche je škridľa, krov aj strecha obytnej časti rodinného domu sú v zachovalom stave. Celkovo je možné okamžité využitie nehnuteľnosti, ktorá bola donedávna trvalo obývaná. Architektonicky zaujímavé sú vysoké stropy a drevené okná a interiérové dvere s farebnými vitrážami. Pôvodné prvky sú zachované aj na fasáde rodinného domu.
Dispozične pozostáva z priestrannej vstupnej chodby (murovaný a uzatvorený gánok prepájajúci hlavný vchod a záhradu), 4 obytných miestností (spálňa a obývačka nepriechodná), funkčnej zánovnej kuchyne, kúpeľne s vaňou, samostatného WC, letnej kuchyne so špajzou. Z dvora sú prístupné ďalšie miestnosti prevažne technického charakteru – kotolňa, garáž, pivnica, stodola. Oproti sa nachádzajú torzá hospodárskych stavieb momentálne využívané na skladovanie, v jednej z murovaných miestností je pôvodná pec, po rekonštrukcii môže slúžiť ako altánok.

Rodinný dom je pripojený na inžinierske siete – elektrinu, plyn a obecný vodovod. Odpad je momentálne odvádzaný do žumpy, avšak je možnosť pripojenia na verejnú kanalizačnú sieť. Elektrické rozvody rekonštruované (220V + 380V vrátane hospodárskej časti), teplo zabezpečuje novší plynový kotol a v celom dome sú radiátory. Na pozemku sa nachádza vlastná studňa s dostatkom úžitkovej vody.

Znížená cena - 65.000 EUR. Uvedená cena je vrátane provízie realitnej kancelárie RE/MAX, kompletného právneho servisu, autorizovaných zmlúv a poplatkov spojených s prevodom vlastníckych práv. Pre viac informácii alebo dohodnutie obhliadky kontaktujte makléra - Mgr. Peter Frančík 0948781211.

Kontaktujte makléra

Mgr. Peter Frančík
Mgr. Peter Frančík