predaj rodinný dom Kosihy nad Ipľom

predaj rodinný dom Kosihy nad Ipľom

Popis nehnutelnosti

Re/Max najdoveryhodnejsia znacka 2017

predaj rodinný dom Kosihy nad Ipľom

Exkluzívne iba u nás! Realitná kancelária RE/MAX ponúka na predaj rodinný dom v obci Kosihy nad Ipľom v okrese Veľký Krtíš. Nehnuteľnosť sa nachádza na okraji obce na pozemku s celkovou výmerou 1179 m2. Je vo veľmi dobrom technickom stave vhodná na trvalé bývanie, ako aj rekreačné využitie. Vzhľadom na plnohodnotný prístup autom z oboch strán pozemku je tiež možné rôznorodé využitie záhrady – na pestovanie, výstavbu bazéna, alebo ako samostatný stavebný pozemok.

3D obhliadka: https://my.matterport.com/show/?m=4GimtM4gya1

Rodinný dom bol postavený v roku 1962 z kameňa, vnútorné priečky sú široké až 50 cm, vďaka čomu nevykazuje žiadne chyby statiky. Tiež aj stav krovu a škridlovej krytiny je veľmi dobrý, výmena ani oprava nie je potrebná. Dom je suchý, čiastočne podpivničený, umožňuje okamžité užívanie. Na pozemku sa nachádza vlastná studňa, nehnuteľnosť je pripojená aj na obecný vodovod, elektrinu a plyn. Plynový kotol je nový v záruke, na vykurovanie sa využívajú radiátory, ktoré boli takmer kompletne vymenené. Bojler v kúpeľni sa už na ohrev vody nevyužíva, je urobená predpríprava na toaletu, WC je momentálne suché na dvore.
Dipozícia RD: 4 obytné miestnosti, z toho 2 priechodné a 2 nepriechodné izby, veľká veranda, chodba, kúpeľňa, špajza. Za domom je samostatná miestnosť so vstupom zvonka, ktorú je možné upraviť na rôzne účely, napríklad ako skladovací priestor, alebo peknú vínnu pivnicu, keďže sa cez miestnosť prechádza do súčasnej pivnice.
Ďalej sa na pozemku nachádzajú viaceré hospodárske stavby a chlievy, kde sa v minulosti chovali domáce zvieratá. Samostatne stojaca stavba letnej kuchyne sa dá využívať aj ako záhradný domček, pristavanú garáž ocení každý majiteľ. Ostatné prístrešky – drevenú kôlňu a unimobunku s prístreškom – je možné využívať na skladovanie, ale taktiež je možná jednoduchá demontáž a vyčistenie tejto časti parcely.

Pozemok je rovinatý a oplotený, nachádza sa v okrajovej časti obce. Záhrada je situovaná pri hlavnej ceste k neďalekému hraničnému priechodu do Maďarska, avšak vstup k rodinnému domu je v tichej ulici s krásnym výhľadom na otvorené polia a ďalej vinice. Vzhľadom k umiestneniu je nehnuteľnosť vhodná aj na rekreačné využitie ako chalupa. Nehnuteľnosť nemá vypracovaný energetický certifikát.
´
Obec Kosihy nad Ipľom leží v Ipeľskej kotline v regióne Hont, v okrese Veľký Krtíš. Od okresného mesta je vzdialená 27 km, od štátnej hranice v Slovenských Ďarmotách 10 km, rázovitá obec Hrušov 12 km, Šahy 21 km, Levice 60 km, Nitra 103 km, Bratislava 196 km.

Uvedená cena je vrátane provízie realitnej kancelárie RE/MAX, kompletného právneho servisu, autorizovaných zmlúv a poplatkov spojených s prevodom vlastníckych práv.

Kontaktujte makléra

Mgr. Peter Frančík
Mgr. Peter Frančík