predaj rodinný dom Brhlovce

predaj rodinný dom Brhlovce

Popis nehnutelnosti

Re/Max najdoveryhodnejsia znacka 2017

predaj rodinný dom Brhlovce

* REZERVOVANÉ * Exkluzívne iba u nás – Realitná kancelária RE/MAX ponúka na predaj starší rodinný dom v obci Brhlovce, ktorá je známa najmä pre unikátne skalné obydlia, vďaka čomu bola vyhlásená za pamiatkovú rezerváciu ľudovej architektúry. Nehnuteľnosť sa nachádza na pozemku 878 m2 situovanom blízko centra obce. K staršiemu rodinnému domu z roku 1930 prislúcha ešte samostatne stojaca hospodárska budova, garáž s dielňou, malý domček pôvodne využívaný ako včelín a tiež 2 kamenné tufové pivnice.
Klasický vidiecky rodinný domček s gánkom a 3 izbami môže ideálne slúžiť ako rekreačná nehnuteľnosť – chalupa, a to aj bez ďalších väčších investícií. Dom je postavený z kameňa a nenesie žiadne znaky narušenia statiky. Krov aj škridlová strešná krytina sú taktiež v dobrom stave. Rodinný dom je pripojený na elektrinu a vodu z vlastnej studne, na pozemku sa nachádza aj prípojka na obecný vodovod. Kúrenie je riešené pevným palivom. V dome sú 3 izby (1 priechodná), chodba, z kuchyne sa vstupuje do špajze a kúpeľne s umývadlom a vaňou. Okná orientované k hlavnej ceste sú vymenené za plastové, ostatné sú pôvodné drevené. V jednej miestnosti je možné obdivovať pôvodný drevený strop.
Samostatne stojaca budova včelína je rozprávkový malý domček s jednou miestnosťou a odkladacím priestorom pod strechou. Môže slúžiť ako obytná miestnosť, záhradný domček, detský kútik alebo sklad. Za ním je malá predzáhradka a vedľa stojí garáž – jedna z miestností slúži ako dielňa a druhá ako sklad. Vzadu na pozemku sa nachádza hospodárska budova s 3 samostatnými vstupmi zvonka – do šopy, do chlieva a na presklenú verandu, za ktorou sa nachádza ešte jedna bývalá obytná miestnosť. Všetky stavby sú umiestnené takmer po obvode pozemku, čím vznikol v strede priestor pre relaxačnú časť a okrasnú záhradu – momentálne sú tu vysadené zdravé ovocné stromy hruška a jabloň.
Prístup na pozemok je z hlavnej asfaltovej komunikácie, ale disponuje aj zadnou bránou s možnosťou vjazdu motorovým vozidlom. Len pár krokov od zadného vstupu na pozemok sa v miernom svahu nachádzajú dve kamenné pivnice, ktoré sú príjemným benefitom tejto ponuky. V prvej, využívanej ako sklad zeleniny, je možné vytvoriť posedenie alebo vínnu pivnicu – alebo obe, keďže pivnica má 2 miestnosti. Je vytesaná do horniny – brhlovského tufu, vďaka ktorému sa stala malá obec slávnou. Podľa nápisu nad vstupom bola vytvorená v roku 1947 a vyznačuje sa vynikajúcimi klimatickými vlastnosťami – v lete poskytuje príjemný chládok a v zime naopak zadržiava teplo. Neďaleko sa nachádza druhá pivnica, ktorá sa nevyužíva a vyžaduje si rekonštrukciu.
Ponúkaná nehnuteľnosť je atraktívna najmä ako chalupa na rekreačné využívanie, ale možné je aj jej trvalé obývanie. Ďalším variantom je podnikateľský zámer v oblasti cestovného ruchu alebo ako investícia, keďže obec navštevuje množstvo turistov. Nachádza sa 9 km od termálneho kúpaliska Santovka, 9 km od letného kúpaliska a autocampingu Margita-Ilona, 9 km je vzdialená aj prírodná nádrž Lipovina v obci Bátovce. Kúpele Dudince 15 km, termálne kúpalisko Podhájska 42 km, okresné mesto Levice 14 km.
Uvedená cena je vrátane provízie realitnej kancelárie RE/MAX, kompletného právneho servisu, autorizovaných zmlúv a poplatkov spojených s prevodom vlastníckych práv. Nehnuteľnosť nemá vypracovaný energetický certifikát.

Kontaktujte makléra

Mgr. Peter Frančík
Mgr. Peter Frančík