Výber realitnej kancelárie

<< Predchádzajúci článokNadradená kategória Nasledujúci článok >>  

Dátum vytvorenia: 22.7.2016
Autor: Juraj.Vencel

vyber-rk-2

Vlastníte dom, byt, či pozemok a chystáte sa ho predať? Na súčasnom trhu s veľkým množstvom ponúk je to čoraz ťažšie.

Najväčšie chyby pri predaji nehnuteľnosti sa robia hneď na začiatku celého procesu, preto treba už tu venovať pozornosť viacerým skutočnostiam.

Jednou z nich je určite výber kvalitnej realitnej kancelárie.  Je pomerne bežné, ak sa majiteľ obráti na prvého známeho, ktorý sa tejto oblasti čo i len trochu venuje. Môže ísť o suseda, bývalého spolužiaka, rodinného známeho… Takýto prístup nemusí byť najvýhodnejší  a často krát nevedie k úspechu. Ako si teda vybrať?

Najprv by ste mali myslieť na to, že ako pri každom produkte či službe, sú najdôležitejšie referencie, čiže skúsenosti známych s jednotlivými kanceláriami. Pýtajte sa ich, ako boli spokojní s celým priebehom predaja, s úrovňou realitných, či právnych služieb a s prístupom, či odbornými znalosťami makléra.

V druhom kroku si dajte tú námahu a pozrite si na internete profil jednotlivých kancelárií a maklérov. Všímajte si, ako dlho sú na trhu a čo Vám vedia ponúknuť. Aké majú skúsenosti? Prejdite si
ich jednotlivé ponuky a zvážte, či je to spôsob, akým chcete, aby bola ponúkaná aj Vaša nehnuteľnosť!

Následne si dohodnite stretnutie s tromi, či štyrmi maklérmi z vybraných kancelárií. Po rozhovore s každým z nich zvážte, či je to človek, s ktorým chcete najbližšie týždne či mesiace spolupracovať. Pamätajte, že maklér má byť partner, nie len predajca.

Nakoniec si vyberte jedného makléra, ktorý Vám podľa Vašich kritérií najviac vyhovuje. Poskytnutie domu, či bytu do ponuky viacerých kancelárií príliš neodporúčame, pretože spôsobí zobrazovanie tejto nehnuteľnosti na jednom portáli viackrát vedľa seba, čo znižuje jej hodnotu a kupujúcich odrádza.