Stal sa zázrak, byty v Nitre prudko zlacneli

<< Predchádzajúci článokNadradená kategória Nasledujúci článok >>  

Dátum vytvorenia: 9.3.2017

Stal sa zázrak, byty v Nitre prudko zlacneli, by chcel asi počuť každý kupujúci. Naopak, predávajúcich určite oblial pot na tvári. Do Nitry zavítala veľká investícia, čo je určite pozitívna informácia a už ju aj cítiť veľkým dopytom po ubytovaní pracovníkov, ktorí závod stavajú. Bohužiaľ, Nitra na to pripravená nebola a tak manažéri “behajú” po Nitre, od dverí k dverám a hľadajú ubytovanie pre svojich zamestnancov, čo je často veľký problém. Keď nenájdu v Nitre, sú ochotní hľadať aj mimo, zrazu sú dobré aj Vráble, Zlaté Moravce a pod.

To čo spôsobil príchod automobilky Land Rover Jaguar do Nitry, sa nedá nazvať inak ako realitný boom. Ceny narástli do “astronomických” čiastok podporené lacnými a dostupnými hypotékami. Nastala doba predávajúcich, ktorí si môžu diktovať, za koľko a komu byt predajú. Nie je výnimkou, že večer nabraný byt do ponuky realitného makléra, je ráno už predaný. Zobudili sa nám aj developeri a vo veľkom pripravujú výstavbu nových bytov, akoby predpokladali, že v novej fabrike budú také platy, že si zamestnanci budú kupovať tie nové krásne byty. Áno, aj ja som sa zasmial, ale držím im palce. Nitra to už súrne potrebovala.

Stačí sa pozrieť na Trnavu, čo prišlo po postavení fabriky PSA na realitnom trhu. Áno, tušíte dobre, vytriezvenie. Dnes, keď v Nitre dosahujú ceny starých bytov úroveň pomaly novostavieb rodinných domov, je na zváženie, ktorou cestou sa vydať.

Ak potrebujete pomôcť, alebo sa len tak porozprávať, či kúpiť alebo predať, kontaktujte ma, som tu pre Vás.

nitra

Peter Madleňák