Je lepšia výhradná alebo nevýhradná zmluva pri predaji nehnuteľnosti?

<< Predchádzajúci článokNadradená kategória Nasledujúci článok >>  

Dátum vytvorenia: 22.7.2016
Autor: Rudolf.Pauke

je-lepsia-vyhradna-alebo-nevyhradna-zmluva

Ak ste niekedy predávali nehnuteľnosť, určite ste si položili otázku: „Ak mám využiť služby realitnej kancelárie, tak výhradne iba jednej alebo mám osloviť viac RK? Kedy sa predá nehnuteľnosť rýchlejšie? Čo mi prinesie väčší zisk?“ A tu sa skrýva základný rozdiel medzi výhradnou a nevýhradnou zmluvou.

Mnohí sa domnievajú, že ak zveria svoju nehnuteľnosť viacerým RK (a teda využijú nevýhradnú formu zmluvy), zvýšia tak svoju šancu, že sa nehnuteľnosť predá rýchlejšie. No často krát tomu tak nie je. V prípade ak nehnuteľnosť ponúka viacero RK, vzniká tak nevýhodná vzájomná konkurencia, pričom každá RK chce mať konkurenčnú výhodu oproti druhej hlavne v podobe nižšej kúpnej ceny. Nehnuteľnosť sa v inzercii objavuje často pod cenu v snahe makléra predať ju skôr ako ostatní, na čo doplatí klient v podobe nižšej predajnej ceny za nehnuteľnosť.

Ďalšou nevýhodou je, že ten istý inzerát sa zobrazuje v rovnakom inzertnom médiu viackrát, čo môže pre kupujúceho signalizovať, že nie je všetko „v poriadku“. Toto zároveň spôsobuje, že sa nehnuteľnosť stáva opozeranou, čím klesá jej hodnota, dôveryhodnosť a šanca na úspešný predaj.

Na druhej strane, ak nehnuteľnosť ponúka výhradne jedna RK, otvára sa priestor pre makléra hájiť konkrétne záujmy predávajúceho a možnosť  vyjednať vyššiu predajnú cenu. Väčšina záujemcov vyhľadáva práve také nehnuteľnosti, ktoré sú jedinečné a nie sú ponúkané všetkými. Maklér má priestor dôkladne preveriť každého záujemcu ešte pred samotnou obhhliadkou, či má daný potenciálny kupujúci skutočný záujem a je schopný zaplatiť požadovanú čiastku. Klient zároveň rokuje len s jedným maklérom, čím má väčšiu kontrolu nad priebehom predaja. Sú stanovené jasné podmienky spolupráce a jasný spôsob predaja. Maklér sa v prípade exkluzivity neobáva investovať svoj čas a peniaze do efektívnej a kvalitnej reklamy, pretože má istotu, že sa mu peniaze aj vrátia. Exkluzivita motivuje makléra k sto percentnej snahe predať práve tú Vašu nehnuteľnosť, čo Vám prinesie rýchlejší predaj nehnuteľnosti a aj viac peňazí. Najdôležitejšie je zvoliť si férovú RK, ktorá bude Vašim rovnocenným partnerom a bude sa poctivo starať o predaj Vašej nehnuteľnosti.